PURAQLEEN

PuraQleen je špeciálny systém moderného strojového čistenia rôznych povrchov s absolútne čistou vodou tzv. demineralizovanou vodou do výšky 20m.

Ak minerálna voda pôsobí blahodárne na náš organizmus, rozhodne sa to nedá povedať o jej účinkoch pri priemyselnom využití alebo v domácnostiach - pre nášu pračku, myčku riadu, vykurovacie teplovodné rozvody a pod.. Minerály vo vode sú pôvodcom vodného kameňa – nánosu minerálov. Podobne je tomu aj pri čistení – minerály sú nežiadúcou zložkou vody, ktorá čistenie komplikuje a zhoršuje. Pri umývaní okien sú práve tou zložkou, ktorá po zaschnutí na skle spôsobuje škvrny a šmuhy. Sú tou zložkou, ktorá zabraňuje správnemu pôsobeniu chémie. Preto je potrebné ich z vody odstrániť – prefiltrovať.

Technológia demineralizácie vody je založená na zložitom procese iónovej výmeny, ktorá prebieha vo filtračnej nádobe a pri ktorej vzniká voda zbavená všetkých minerálov - tzv. demineralizovaná voda.

Výhody demineralizovanej vody pri umývaní

 1. po vyschnutí je povrch čistý - nezanecháva po sebe žiadne stopy, šmuhy, a škvrny
 2. vďaka snahe dostať sa do svojej pôvodnej (naturálnej) podoby, má sama o sebe lepšie čistiace účinky – rozpúšťa nečistoty.
 3. antistaticky ošetruje – vďaka demineralizovanej vode –  fasady budov zostanu dlhšie čiste - zabraňuje usadzovaniu prachu a dalších nečistout, solárne panely majú lepšiu samočistiacu schopnosť
 4. ekologický čisti a neohrozuje životné prostredie.

PURAQLEEN je vhodný pre umývanie:

 1. strechy, okenné rámy, markízy
 2. kovové a kamenné,keramické fasady
 3. fasád z plastových obkladových dosiek
 4. presklených plôch
 5. reklamne tabule a panely
 6. solárne panely

Výhody čistenia PURAQLEEN

 1. ušetrí náklady za vysokozdvižnú plošinu, horolezcov a ďalšie drahé služby.
 2. veľmi rýchle čistenie
 3. veľmi nízka spotreba čistiacej chémie (používa sa len výnimočne - vo väčšine prípadov postačuje čistá demineralizovaná voda)
 4. nepotrebuje elektrickú prípojku
 5. nepotrebuje tlak vody využíva svoje čerpadlo